מאמרים

טלפון מהבנק - לפני ואחרי

לא קל להיות חייב כסף לבנק, לא קל להיות חייב כסף לאף אחד, אך משהו בהתנהלות מול הבנק מציב קושי קצת אחר. מצד אחד הבנק בנוי מנגנונים מנגנונים. חלקם מיועדים להציע לך כסף ואשראי בצורה כמעט בלתי מוגבלת, בפרופורציה למעמדך הכלכלית ואילו מנגנונים אחרים ממונים על גבייה ותשלום שוטף של ההתחייבויות שלך בצורה הקרה והחותכת ביותר, מה שנקרא: "עין צוחקת ועין דופקת". אז שלא נרגיש נתקעים?
אם תלך למשרד ייעוץ פיננסי באשר הוא, נניח איזה רוזנבלט ושות' או גולדמן ושות', יהיה השם אשר יהיה, הם יזהירו אותך מפני הכפילות הזו ויסבירו לך את ההשליה לעומקה ולרוחבה ובכל זאת גבוהים הסיכויים שחרף ההמלצות וחרף השיקוף המקצועי לסיטואציה שאתה עלול להיקלע אליה, עדיין הפיתוי לשדרג את חייך בטווח הקצר יהיה כמעט בלתי אפשרי לסרוב.
הבנקים גם יודעים להפעיל את קסמם על בעלי עסקים ולא רק על פרטיים ומשפחות. הם יודעים איך וכיצד לבוא למגזר העסקי ואיך להציע אשראי מגוון לבעלי עסקים. גם כאן, אין הרבה סיכוי לבעל העסק לעמוד בפיתוי ולדחות את כל ההצעות הקסומות שיוגשו לפניו, הצעות שעשויות לתת לבעל העסק אפשרויות לחדש ריהוט משרדי, להחליף מיקום, לשכור עוד עובדים, להשקיע בפרסום או לרכוש ציוד מכני חיוני לעסק והפיתוי הוא ענק, רק תחתום ותקבל והתשלומים וההחזרים? אחרינו המבול!
להחליף ריהוט

המשך מאמר